Torium AVM
MENU
KAPAT

Dejavu

Paşhan Yılmazel’in yönettiği iki perdelik komedi oyunu; belki de yeryüzündeki en ciddi kavram olan ‘Güven’ kavramına kahkahalarla yaklaşıyor. Başarılı bir yeminli mali müşavirin hayatındaki iniş çıkışlar ne olabilir ki?
Hesaplarda hata yapmak, işe geç kalmak, para kaybetmek, yanlış kişiye yanlış para yatırmak, defterleri karıştırmak, vergi ayını kaçırmak. Bu oyunda; yeminli mali müşavir Metin’in başına çok daha büyük talihsizlikler geliyor. Kim var orada? Genç ve güzel eş Ajda... Tuhaf komşu Sezen...
Tüm hayatlar, alkolik ve başarısız dedektif Osman’ın ofisinde kesişiyor. Olası bir cinayet, beklenmedik bir iftira, bir çanta dolusu para.. herkese dejavu yaşatan ilişkiler yumağı .. Ajda ile Metin’in evliliği, Sezen ‘le Ajda’nın dostluğu ve Metin ile Sezen’in kader birliği…Osman’ın da Hayatlarına girmesiyle , artık herkes için, ortak çıkarlar söz konusu olacaktır..
Bazen çok sudan sebeplerle, başımıza gelmesini hiç istemediğimiz olayları kendi başımıza yine kendimiz bela ederiz.Bu arada; güvende olabilmek için; “Herkes kendi sandviçini yiyecek o kadar!”

Sahne Tarihi: 30 Ocak 2020